Körkötőtű vagy hagyományos típus? Segítünk választani!
A kötő- és horgolótű az alapja az alkotó elfoglaltságoknak, ezért korántsem mindegy, hogy milyen típusra esik a választásod. A tűk hosszát rendszerint annak függvényében célszerű megválasztani, hogy milyen dolgot szeretnél kötni. A hosszabb tűkkel nagyobb holmikat készíthetsz, míg a rövid tűk kiválóan alkalmasak zoknik, sapkák kötésekor. A saját kézzel készült holmik reneszánszukat élik. Az alkotási folyamat kreativitást és kézügyességet egyaránt igényel, ám idővel rááll a kéz a mozdulatokra, és igazi élménnyé válik a mindennapokban használt ruhadarabok, textíliák elkészítése.
Mit tud a körkötőtű?
A kör alakú kötőtűk végét egy zsinór köti össze. Körkötőtűink 40, 60 és 80 cm-esek, a damiljaink 60, 80 és 100 cm-esek. Akár folytonos kör is köthető a körkötőtű felhasználásával, méghozzá három dimenzióban. A hozzáértők szerint, a körkötőtűk használatával kezdők is könnyen elboldogulnak. Nagy és széles részek is zökkenőmentesen köthetők segítségükkel.
A rövid, egyenes tűk főként zoknik, sapkák, kesztyűk készítésekor bírnak fontos szereppel. Vannak úgynevezett segédtűk is, ezek egyenesek vagy hajlítottak lehetnek. Összetett kötésminta készítésekor kerülnek főszerepbe. Fontos tudni, hogy a kötőtű vastagsága és a választott fonalvastagság is lényegesek az ideális eszközök megtalálásakor. A fonalak esetében rendszerint feltüntetésre kerül, hogy milyen tű, körkötőtű javasolt.